Pomoc w posługiwaniu się blogiem

Home Pomoc w posługiwaniu się blogiem
by DoktorJarek

Po ostatnich zmianach w systemie i sposobach logowania się oraz wyszukiwania tekstów wiele osób ma problemy z zapisaniem się na Bloga i opłaceniem dostępu do niego.

  1. Dostęp jest płatny w wysokości 80 zł na 12 miesięcy i pozwala czytać wszystkie teksty na Blogu.
  2. Nie ma opcji wykupienia tylko jednego lub kilku tekstów. Jeżeli ktoś chce przeczytać jeden wybrany tekst i ma opis kup teraz, to po rejestracji i wejściu do banku oraz uiszczeniu opłaty ma możliwość czytania wszystkich tekstów przez pełne 12 miesięcy. Poniżej załączam prezentację kupna dostępu do Bloga.
  3. Sama rejestracja nie odblokowuje dostępu do większości tekstów. Pozwala tylko na czytanie niektórych (nielicznych) tekstów.
  4. Jest już na Blogu ponad 540 tekstów i można je wybierać poprzez wyszukiwarkę, ale lepiej jest przez aktywne okienka. Dla przykładu: Klikamy na choroby reumatyczne, potem na zapalenia stawów, a potem na RZS lub inną chorobę.
  5. Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do treści Bloga, proszę zarejestrować się przez okienko Rejestracja, a potem klikając na dowolny tekst – gdy otworzy się okienko Kup teraz – kliknij na nie i postępuj zgodnie z informacjami z systemu.
  6. Do zakupu książki nie potrzeba wykupywać dostępu do treści Bloga.

Często osoby, które wykupiły dostęp do Bloga nie wiedzą jak z niego korzystać.

Najwięcej problemów mają nowe osoby z czytaniem pierwszych tekstów. Po zapisaniu się i opłaceniu dostępu widzą na tekstach okienko z napisem Kup teraz. Oznacza to, że nie zalogowały się do systemu i nie są widziane jako osoby, które wykupiły dostęp.

Kolejność postępowania: ze strony głównej wchodzimy na okienko po prawej stronie (rejestracja/logowanie) i klikamy na nie. Otworzą się 3 kolejne okienka i wtedy trzeba kliknąć na to po lewej stronie (logowanie) i następnie wpisać swój adres mail i hasło. Jeżeli komputer pamięta hasło to bez problemu otwieramy każdy tekst. Jak zapomni to musimy na nowo przejść przez rejestrację i logowanie.

Po zapisaniu tego hasła w swoim komputerze zazwyczaj za każdym razem otwiera się wszystko w Blogu bez kłopotu. Czasami trzeba przypomnieć swojemu komputerowi o tym haśle.

Pisząc nowe teksty nadaję im tak tytuły, aby można je było łatwo odnaleźć w wyszukiwarce.

W dziale Aktualności podaję informacje jakie nowe teksty dopisuję na Blogu – zazwyczaj z linkami do nich.

Zachęcam wszystkich, którzy piszą do mnie maile O PRZECZYTANIE tekstu:  Korespondencja.

Osoby planujące wizytę na pewno z chęcią przeczytają informację – Przygotowanie do wizyty.

Wiele informacji trudno jest od razu skatalogować. Blog jest uzupełniany na bieżąco na podstawie aktualnej literatury medycznej angielskiej i amerykańskiej. Planuję także zapraszać specjalistów z różnych dziedzin medycyny, aby pisali teksty ze swoich specjalności. 

Pełny dostęp do wszystkich treści bloga jest możliwy po zarejestrowaniu się i opłaceniu abonamentu.

Na początek polecam dwa teksty, które wyjaśniają czym i dlaczego zajmuje się współczesna medycyna.

Alopatia.

Ignaz Semmelweis.