Korespondencja

Home Korespondencja
by DoktorJarek

Proszę o przeczytanie tego tekstu jeśli piszesz do mnie maile lub zamierzasz coś napisać.

Dostaję codziennie dużo maili i chciałbym skrócić czas na odpowiedzi oraz unikać błędów w komunikacji z Tobą.

  1. Największym problemem jest brak danych osoby chorej. Dostaję maile z adresem nadawcy typu: SzczwanaKasia@ albo MysiuPysiu@ i to nie jest problem jeśli mam nazwisko w temacie lub w tekście.           Na dodatek podpis Asia lub Jola zamiast nazwiska… i nie wiem kto to pisał i o kogo chodzi.
  2. Często rodzina pisząca w imieniu babci lub cioci zapomina, że mają one inne nazwiska.
  3. Największy problem mam z mamusiami piszącymi o dzieciach, które mają inne nazwiska. Co z tego, że mama podaje swoje imię i nazwisko, skoro nie wiem jak się nazywa jej pociecha. Często też nie ma nawet imienia dziecka. Zamiast imienia mam w mailu: Pusia, Mysia, Punia, itp.
  4. Maile typu: I co dalej? lub Skończyłam kurację. ewentualnie: Nie mam już leków. Wymagają ode mnie dodatkowej pracy. Muszę najpierw zapytać czy coś się zmieniło i co obecnie dolega. Dopiero po otrzymaniu odpowiedzi mogę odpisać coś konkretnego. Często po pierwszym mailu „I co dalej?” w następnym otrzymuję odpowiedź „Już nic mi nie dolega.”
  5. Przy pytaniu: Czy któryś z leków może mi szkodzić? dobrze byłoby podać obecnie przyjmowane leki.    Najlepiej także opisać jakie inne dolegliwości się pojawiły i dlaczego sądzisz, że to może być od któregoś z leków.
  6. Pytania o wizytę można uściślić pisząc od razu jakie dni i godziny będą odpowiednie. Dla nowych osób podpowiadam, że znacznie łatwiej jest mi zarezerwować termin gdy wiem gdzie mieszkasz. Najczęściej rezerwowe terminy mam na godzinę 8.00 lub 8.30 Dlatego zazwyczaj nie proponuję ich osobom mieszkającym daleko. Wolne terminy pojawiają się często z dnia na dzień. Każdemu może coś ważnego wypaść i musi czasem się wypisać. Prosiłbym o w miarę szybkie zgłaszanie takich sytuacji. Na Twoje miejsce zawsze ktoś czeka. Jeżeli nie możesz przyjechać, to mogę w tym czasie przyjąć inną osobę, ale telefon w dniu wizyty zazwyczaj nie pozwala na uszczęśliwienie kogoś tym miejscem.
  7. Osoby z popularnymi nazwiskami i imionami proszę o podanie miejscowości lub daty urodzenia, jeśli rejestrują się mailowo bezpośrednio u mnie. Później są kłopoty z ustaleniem o kogo chodziło. Rejestracja w przychodni od razu wypytuje dokładnie o wszystkie konieczne informacje.
  8. Przy odpowiedziach w trakcie korespondencji proszę o pozostawianie ostatnich wiadomości. Inaczej często nie wiem o co chodzi i muszę otwierać poprzednie maile, każdy oddzielnie. Oczywiście zostawianie wszystkich wiadomości w jednym mailu powoduje inne utrudnienia, ale 2 – 3 ostatnie maile umożliwiają mi szybką odpowiedź.
  9. Maile typu: czekam na odpowiedź, już trzeci raz piszę, nadal nie wiem czy mi Pan odpisze, niczego nie wnoszą do korespondencji. Może pierwszy mail nie dotarł lub był typu: i co dalej lub skończyły się leki, itp. Nie mam co odpisać, bo nie wiem o co chodzi. Na dodatek jeszcze sporo zapytań o dalsze leczenie bez podania jakichkolwiek informacji co się obecnie dzieje i czy jest poprawa oraz po których lekach.
  10. Najwięcej bezsensowych maili przysyłają mamusie małych dzieci, typu: No bo ja się martwię, no bo nie wiem co będzie potem, itp. To dlatego jest ten Blog, książka Koniec zapaleń stawów oraz poradnik dla rodziców dzieci z MIZS. Jeszcze jak zamiast imienia jest Bunia i podpisana Ewa, to wiem tylko, że ta Pani się martwi i nic więcej.

Większość problemów w korespondencji wynika z faktu, że nie są czytane dokładnie maile i są omijane załączniki.

Jeżeli dokładny opis jest w załączniku to nie bez powodu.

Osobom pytającym o konsultacje załączam adres miejsca mojej pracy, dni i godziny oraz numery telefonów do rejestracji i mimo tego większość pyta ponownie, a część jedzie pod stary adres nieaktualny od października 2021 r.

 

WIZYTA

Przygotowanie do wizyty.
W zależności od choroby mogę potrzebować różnych wyników badań.


Czytaj Dalej