O mnie :-)

Home O mnie :-)
by DoktorJarek

Reumatologią interesowałem się już jako student. W 1981r. ukończyłem studia medyczne na Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie odbywałem również staże podyplomowe, pracując równocześnie w przychodni i szpitalu Stoczni Gdańskiej.

Pierwszy rok po stażu pracowałem w Szpitalu Kolejowym w Tczewie, gdzie rozpocząłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Jeden z lekarzy pracujących w tym szpitalu był reumatologiem, dzięki czemu od początku miałem możliwość uczestniczyć w leczeniu chorych reumatologicznych.

Następnie przeprowadziłem się do Grudziądza, gdzie w Szpitalu Miejskim pracowałem na oddziale chorób wewnętrznych również z lekarzem reumatologiem. W 1985 ukończyłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Zaraz potem rozpocząłem oficjalnie specjalizację z reumatologii w klinice reumatologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Dodatkowe szkolenia miałem w Instytucie Reumatologii w Warszawie. Poza tym pracowałem równocześnie w poradni reumatologicznej w Grudziądzu.

Od 1987r. jestem specjalistą reumatologiem. W latach 1992 – 2005 pracowałem w mojej prywatnej firmie Centrum Laserowym w Grudziądzu. W tym czasie ukończyłem cykl szkoleń z terapii manualnej, a następnie homeopatii. Przez te lata prowadziłem w gabinecie fizykoterapię stosując jako jeden z pierwszych w województwie lasery biostymulacyjne, pole magnetyczne, elektroakupunkturę, krioterapię i leczenie ozonem. W tamtym czasie stosowałem jako jeden z pierwszych lekarzy iniekcje dostawowe z kwasu hialuronowego. Oczywiście te metody były wtedy powszechnie wyśmiewane przez lekarzy specjalistów. Teraz sami je stosują lub polecają chorym.

Od 2006r. do 2013r. pracowałem głównie w Zjednoczonym Królestwie (UK) zazwyczaj na kontraktach. Dzięki temu miałem możliwość zapoznać się z metodami leczenia stosowanymi w najlepszych brytyjskich klinikach reumatologicznych. Po powrocie do Polski napisałem dla pacjentów poradnik pt. „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów”, a następnie kolejny poradnik „Jak leczyć osteoporozę”. W trakcie pracy w UK zdecydowałem, że będę skupiał się głównie na leczeniu zapaleń stawów. W szczególności na poszukiwaniu przyczyn i nowych metod leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów.

Dzięki możliwości pracy w wielu różnych szpitalach w UK i współpracy z wieloma specjalistami, często stosującymi odmienne metody leczenia, mam bardzo szeroką wiedzę w tym zakresie. Dlatego podchodzę bardzo indywidualne do każdego chorego. Medycyna, a w szczególności leczenie chorób reumatologicznych, jest moim hobby, pasją, powołaniem i radością. U większości chorych stosuję moją własną metodę leczenia zapaleń stawów. Uwzględnia ona przyczyny powstawania i rozwoju chorób reumatycznych. Dzięki temu jest znacznie skuteczniejsza i pozwala na wyleczanie większości chorych. Jest ona skuteczna także w innych chorobach reumatologicznych oraz w wielu innych zaburzeniach immunologicznych. Oparta jest ona na leczeniu przyczynowym, a nie objawowym – powszechnie stosowanym nie tylko w Polsce.

Aby popularyzować nowe sposoby leczenia i zachęcać innych lekarzy do poszukiwać i doskonalenia metod umożliwiających prawdziwe wyleczanie chorych z chorób reumatycznych założyłem stronę www.doktorjarek.pl pod tytułem: Reumatologia Bez Tajemnic. Następnie po kilku latach badań i obserwacji tysięcy chorych z zapaleniami stawów wydałem książkę The End of Arthritis. Na ziemię sprowadzili mnie organizatorzy europejskiego zjazdu reumatologów EULAR w 2018 r. nie dopuszczając mnie do wykładu na temat nowej metody leczenia zapaleń stawów. Oczywiście bez uzasadnienia, czyli jak w carskiej Rosji „po uważaniu”.

Ponieważ strona www.doktorjarek.pl nie dawała mi możliwości na bieżąco dopisywania i komentowania nowości medycznych, bez pomocy informatyka, założyłem tego Bloga.

Jak sam tytuł wskazuje: Wszystko o reumatologii i nie tylko :-), że na tym Blogu mam zamiar zajmować się szeroko pojmowaną medycyną. Leczenie, zamiast całego człowieka, tylko jednego zaburzenia nigdy nie daje wyleczenia choroby, a co najwyżej zmniejszenie dolegliwości lub pojedynczego objawu.

Jeśli masz jeszcze trochę czasu przeczytaj tekst: Co robię i dlaczego?. Jest tutaj.