Cel i misja

Home Cel i misja
by DoktorJarek

Chorobami reumatycznymi interesuję się od ponad 40 lat. Początkowo jako student, potem młody lekarz w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, a od ponad 30 lat jako specjalista reumatolog.

Pracując w latach 2005 – 2013 w Zjednoczonym Królestwie (UK), na wzór brytyjskich specjalistów, postanowiłem skupić się głównie na leczeniu dwóch chorób: reumatoidalnego zapalenia stawów i osteoporozy.

Dzięki temu miałem i nadal mam możliwość leczenia i obserwowania bardzo dużej liczby chorych z tymi schorzeniami. Ułatwiło mi to poszukiwanie nowych i coraz skuteczniejszych metod leczenia zapaleń stawów. Ten cel stał się zarazem moją misją. Analizując przez lata tysiące chorych z reumatoidalnym zapaleniem stawów znalazłem wiele dowodów, które pozwoliły mi na opracowanie nowej metody leczenia. Dzięki temu wyleczam większość chorych z zapaleniami stawów oraz innymi chorobami reumatycznymi.

Powszechne dominuje pogląd, że przyczyny chorób reumatycznych, nie są znane, oraz że nie można ich wyleczyć. Jest to podejście oparte na filozofii medycyny alopatycznej. Jej celem jest hamowanie objawów, a nie wyleczanie chorego. Dzięki czemu zyski z takiego „leczenia” mamy zazwyczaj do końca życia chorego. O medycynie alopatycznej więcej przeczytasz tutaj.

O tym, że choroby reumatyczne nie muszą trwać do końca życia chorego, świadczy coraz liczniejsza grupa wyleczonych (nie tylko moich) pacjentów. Oczywiście te efekty osiągamy nie poprzez stosowanie oficjalnie zalecanych leków.

Poza oficjalną doktryną medyczną (alopatyczną) głoszącą nieuleczalność tych chorób oraz nieuznającą istniejących dowodów na przyczyny ich powstawania jest już na świecie kilka stowarzyszeń lekarzy stosujących w praktyce odmienne podejście do problemu.

Dotychczas bez względu na stosowane metody i dobór leków większość chorych wymagała wielu lat leczenia, aby zahamować (o ile to było możliwe) postęp choroby. 

Trudności w leczeniu i badaniach wynikają z kilku różnych przyczyn:

  • brak określonej strategii postępowania w tzw. badaniach naukowych (myślenie alopatyczne)
  • duża liczba czynników wpływających na nasilanie się lub łagodzenie objawów choroby
  • nieuznawanie obserwacji pacjentów nad przyczynami ich występowania (ryzyko obalenia oficjalnych teorii)
  • brak dostatecznych środków na niezależne badania
  • skupianie się przez koncerny farmaceutyczne na tworzeniu nowych leków, które hamują skutki, a nie likwidują przyczyn

Większość stosowanych obecnie w reumatologii leków niczego nie leczy. Natomiast te uznawane oficjalnie za „leczące” tylko hamują proces immunolo-giczny, którego pochodzenia nikt nie próbuje wyjaśnić. Na dodatek wszelkie próby publikowania dowodów wskazujących na skuteczność innych metod leczenia są od razu likwidowane. Niosą bowiem ryzyko upowszechnienia sposobów prawdziwego wyleczania chorych i tym samym ograniczenia ogromnych zysków koncernów farmaceutycznych. Cel każdego producenta leków to większa sprzedaż jego produktów, a nie wyleczanie chorych.

W moim poradniku „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” napisanym w 2012 roku opisywałem metody stosowane i zalecane leki w tej chorobie przez oficjalne instytuty naukowe i gremia medyczne w UK. Przy dokładnym stosowaniu się do opisanych metod i dobrym tolerowaniu leków oraz dodatkowym wsparciu ze strony szczęścia wielu chorych osiąga stan bez aktywnej choroby na miesiące lub lata.

Niemniej stale pozostawała duża grupa chorych, którym takie postępowanie nie pomagało i choroba nadal postępowała.

Po kilkunastu latach prób i błędów opracowałem nową metodę leczenia zapaleń stawów. Dzięki której można wyleczyć większość chorych. Opisałem dokładnie całość leczenia, tak jak w książce kucharskiej, aby każdy lekarz mógł sam wyleczać swoich chorych. Program ten nie wymaga przyjmowania leków przez całe lata. Leki stosowane w tej terapii nie są drogie i są powszechnie dostępne w aptekach. Wszystkie one dotychczas były zapisywane przez lekarzy w innych chorobach.

Całość leczenia opisałem w 2018r. w książce The End of Arthritis, wydanej po angielsku w Londynie. Wersja polska poprawiona i uzupełniona ukaże się w grudniu w tym roku. Będzie dostępna w księgarniach stacjonarnych i interne-towych oraz na stronie tego Bloga.

Zawiera ona dokładne wyjaśnienie co i dlaczego wywołuje choroby reuma-tyczne, a także większość innych chorób immunologicznych. Jednocześnie pokazuje jak krok po kroku można z nich się wyleczyć.

Ten program leczenia, który tu proponuję, jest skuteczny u zdecydowanej większości chorych i nie wymaga przyjmowania leków przez całe lata.

Mój cel to jak najszersze rozpowszechnienie taniej i skutecznej metody leczenia i postępowania z chorymi na choroby reumatyczne. Co roku wyleczam setki chorych i mimo tego nadal nie mogę pogodzić się z tym, że nie jestem w stanie wyleczyć wszystkich. Bardzo chcę przekazać jak najwięcej swojej wiedzy innym lekarzom, aby doskonalili metody leczenia przyczynowego, zamiast zadowalać się tylko hamowaniem objawów. Praktycznie medycyna alopatyczna, zajmująca się tylko skutkami jest w swej istocie rodzajem sprzedawcy leków. 

Za głoszenie poglądów, że Ziemia kręci się wokół Słońca palono kiedyś na stosach. Dzisiaj za próby uszczuplania zysków koncernów farmaceutycznych, można stracić zarówno pracę jak i prawo do wykonywania zawodu lekarza. Wybitnych profesorów, z ogromnym dorobkiem naukowym i międzynarodową sławą, za artykuły oparte na kilkudziesięciu latach dobrze udokumentowanych badań z dnia na dzień pozbawia się stanowisk i miesza z błotem.

Dlatego zwykli lekarze boją się zazwyczaj nawet zauważać tego co jest niezgodne z oficjalnymi zaleceniami. Wielu lekarzy swoje spostrzeżenia  publikuje dopiero w momencie, kiedy już na pewno nie chcą dalej pracować. Tylko, że takie publikacje szybko znikają w internecie lub są spychane na odległe strony przez nic nie warte teksty opłacanych przez koncerny farmaceu-tyczne pseudo-ekspertów.

Moja poprzednia strona: Reumatologia Bez Tajemnic jak i ostatnia książka „Koniec zapaleń stawów” oraz obecny Blog to droga w kierunku prawdy i światełko w tunelu dla chorych na choroby reumatyczne oraz wielu innych schorzeń immunologicznych, uważanych przez medycynę alopatyczną za nieuleczalne.

Mam zamiar prowadzić tego Bloga przez wiele lat, nawet jakbym dostał zakaz pracy jako lekarz…

c.d.n.