Witam serdecznie,

by DoktorJarek
0 comment

Ten Blog jest pisany specjalnie dla Ciebie. Tu uzyskasz odpowiedzi na prawie wszystkie pytania dotyczące reumatologii, a także wielu innych chorób. Jak i dlaczego powstają, jak je leczyć oraz co robić, aby im zapobiegać.  Od zaraz są tu wyjaśnienia do setek pytań i problemów, a w miarę rozwoju bloga będą dochodzić następne.

Oczywiście możesz korzystać z wyszukiwarek w internecie, a szczególnie ze znanego z rozległej wiedzy medycznej i „nieomylności” Wujka Google. Tylko że tam na każde pytanie dostajesz setki odpowiedzi, a na każde sto kolejnych znajduje się zazwyczaj tylko jedna poprawna.

Tylko skąd masz wiedzieć kto pisze prawdę? Nie ułatwia tych poszukiwań fakt, że wielu odpowiedzi udzielają lekarze. Większość z nich poleca stosowanie metod zalecanych przez koncerny farmaceutyczne. Są to tzw. oficjalne zalecenia. Opierają się one na wynikach badań publikowanych przez firmy farmaceutyczne. Tylko, że ich celem jest zwiększenie sprzedaży leków, a nie pomoc chorym. Dlatego wiele z tych publikacji jak i zaleceń jest mało wiarygodnych.

To co chcę Tobie przekazać to, w skrócie: Większość chorób reumatycznych jest uleczalna. Fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, niedoczynność tarczycy, astma, osteoporoza, zapalenia jelit oraz większość alergii, uczuleń, trądzików, przypadków atopowego zapalenia skóry itp. to są zaburzenia w pełni wyleczalne.

Tu uzyskasz najnowszą wiedzę na bieżąco. Stale dopisuję nowe teksty oraz poprawiam lub uzupełniam poprzednie.

Nie będzie tu reklam leków ani innych środków medycznych, bo chcę przekazywać tylko sprawdzoną i udokumentowaną wiedzę medyczną.

Ponieważ prowadzenie tego bloga wymaga dużo pracy, dostęp do niego jest płatny. Na najbliższe 12 miesięcy opłata wynosi 80 złotych. 

Projekt tego Bloga zakłada, że będzie on rozrastał się i ulepszał przez wiele lat. Nowe teksty będą pojawiały się co tydzień. Poza stałymi stronami, wiele informacji jest w tzw. wpisach. 

Przy okazji proszę o wszelkie uwagi co do bloga i nowych tematów.

Pomoc w posługiwaniu się blogiem :-)

Po pierwszym tekście przeznaczonym dla nowych czytelników kolejne będą pojawiały się na bieżąco poniżej. Większość chorób jest opisana na stałych stronach – menu boczne (STRONY) po prawej stronie. 

W trakcie jest zmiana systemu wyszukiwania tekstów. Już teraz najeżdżając kursorem na choroby w menu głównym widzisz nowy podział. Nadal możesz otworzyć odpowiednią stronę od razu z bocznego menu. Np. najeżdżając  kursorem na choroby reumatyczne masz poniżej podstronę o zapaleniu stawów, a pod nią kolejną podstronę o reumatoidalnym zapaleniu stawów. Jeśli szukasz konkretnej informacji to możesz wpisać nazwę w okienku szukaj.

Pisząc nowe teksty nadaję im tak tytuły, aby można je było łatwo odnaleźć w wyszukiwarce.

Zachęcam wszystkich, którzy piszą do mnie maile O PRZECZYTANIE tekstu:  Korespondencja.

Osoby planujące wizytę na pewno z chęcią przeczytają informację – Przygotowanie do wizyty.

Jest to mój pierwszy blog i mam jeszcze problemy techniczne, utrudniające publikowanie wszystkich materiałów tak jak bym chciał. Obiecuję, że z tygodnia na tydzień będzie tylko lepiej i lepiej 🙂

Wiele informacji trudno jest od razu skatalogować. Blog będzie uzupełniany na bieżąco na podstawie aktualnej literatury medycznej angielskiej i amerykańskiej. Planuję także zapraszać specjalistów z różnych dziedzin medycyny, aby pisali teksty ze swoich specjalności. 

Pełny dostęp do wszystkich treści bloga jest możliwy po zarejestrowaniu się i opłaceniu abonamentu.

Na początek polecam dwa teksty, które wyjaśniają czym i dlaczego zajmuje się współczesna medycyna.

Alopatia.

Ignaz Semmelweis. 

 

You may also like