AKTUALNOŚCI

by DoktorJarek
0 comment

Wpisy w tym miejscu będą tu pojawiały się w odwrotnej kolejności. Równocześnie przy każdym będzie data, tak aby od razu było widać czy napisałem coś nowego.

09/05/2021

Nowy tekst o chorobie śródmiąższowej płuc, a raczej o tym, że MTX nie jest odpowiedzialny za jej występowanie, co do tej pory było oczywiste.

Śródmiąższowa choroba płuc a stosowanie metotreksatu – tekst tutaj.

03/05/2021

Korzystając z przepięknej deszczowej i zimnej pogody dopisałem dzisiaj tekst: Zalecenia dietetyczne i postępowanie

przy odrobaczaniu. Dla niecierpliwych tekst tutaj.

Jest to uzupełnienie i dalszy ciąg do tekstu Przygotowanie do odrobaczania.

02/05/2021

Dzisiaj dopisałem tekst: Przygotowanie do odrobaczania. Tekst tutaj.

Mam nadzieję, że ułatwi wielu osobom zrealizować poprawnie ten wstępny etap leczenia. 

Zazwyczaj stosuję go równocześnie z całą kuracją przeciwpasożytniczą, ale jeśli nie mamy dużej aktywności choroby lub

z innych względów nie możemy zacząć leczenia usuwającego pasożyty to takie przygotowanie do pełnej kuracji jest bardzo

wskazane.

01/05/2021

Z okazji święta 1-go maja zacząłem dzisiaj pisać tekst o pierwotniakach. Głównych sprawcach chorób reumatycznych i większości innych tzw. chorób immunologicznych (z autoagresji). 

Przez kilka kolejnych tygodni będę skupiał się na tym temacie.

Powoli te moje strony nabierają odpowiedniego kształtu i systematycznie przybywa informacji. Dla niektórych Czytelników może ich przybywać zbyt mało lub zbyt wolno. Niestety, ale stale dużo pracuję, aby wyleczyć jak najwięcej chorych. Ten tekst jak i tekst o pierwotniakach zacząłem pisać między 2.00 a 3.00 w nocy.

 

24/04/2021

Dzisiaj dopisałem tekst o toczniu skórnym. Tak to ładnie brzmi – dzisiaj… Pracowałem nad nim przez 2 tygodnie i jeszcze dużo zostało do dopisania. Będą do niego liczne dodatkowe linki. Dlatego na końcu tekstu jest c.d.n. 

 

Od dłuższego czasu nic tutaj nie pisałem, bo zajęty byłem nowymi tekstami i szukaniem tych, które zaginęły przy przenosinach strony.

W tym czasie doszło kilkanaście tekstów. 

Wszystkich nie pamiętam.

Na pewno o hyperurikemii – modna sprawa dzięki beszczelnej reklamie koncernów i wciskaniu każdemu pacjentowi leków na obniżenie poziomu kwasu moczowego bez powodu.

Tekst o toczniu układowym i indukowanym przez leki.

Tekst o szczepionkach. Jeśli się już szczepisz dobrze byłoby wiedzieć czym i po co.

W wyszukiwarce wystarczy wpisać szczepionki.

28 luty Borelioza – tekst dostępny tutaj.

27 luty 2021

Candida albicans. Nasz przyjaciel i pomocnik (łagodny drożdżak) zmienia się w sprzyjających warunkach w groźnego i podstępnego wroga (grzyba), którego jest trudno się pozbyć. Początek tekstu – duży temat – będzie o nim więcej trochę później.

Strona www.doktorjarek.pl została zlikwidowana. Nie miałem możliwości jej poprawiania i dopisywania nowych tekstów. Od dłuższego czasu piszę nowe teksty tylko tu na Blogu. 

26 luty

Już jest moja nowa książka o leczeniu zapaleń stawów. Dzisiaj odebrałem część nakładu z drukarni. W marcu będzie do nabycia poprzez tę stronę, a później także w księgarniach.

Trwają prace nad zmianą szaty graficznej i układu Bloga. Nowy będzie bardziej przejrzysty i prostszy w obsłudze. Kończymy ostatnie testy i za tydzień wszyscy powinni już widzieć nową stronę.

Dzisiaj dopisałem tekst o zapaleniu błony naczyniowej oka/tęczówki w chorobach reumatycznych. Tekst jest w tym miejscu.

7 luty 2021

dwa nowe teksty:

Pandemia na nowo – tekst poprawiony i zaktualizowany

Szczepionki na COVID-19 

 

6 luty 2021

Różnice między łagodną infekcją wirusową (przeziębieniem) a infekcją COVID-19.

 

30/31 styczeń 2021

Od wczoraj do dzisiaj przybyły cztery różne teksty o zastosowaniu boru w medycynie. Trzy moje i tekst z Nexusa (z poprawkami).

20/01/2021

Kolejny tekst tym razem o Polimialgii reumatycznej. Niestety długi, ale bardzo ważny, bo liczba chorych z tą chorobą systematycznie rośnie. Na dodatek przejście tej choroby w olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic grozi ślepotą. PMR.

17/1/2021

Dzisiaj zaktualizowałem strony: Sterydy – fakty i mity oraz Zapalenie tkanki łącznej.

nowy tekst: Niedobór witaminy B12 (kobalaminy).

W trakcie jest przygotowywanie książki do druku w drukarni w Gdyni.

Także w trakcie prac jest nowa wersja strony Bloga. Ładniejsza i łatwiejsza do czytania. 

Zgodnie z pierwszą zasadą Petera: „Jeśli coś może iść nie tak, to idzie.”

01/01/2021

Z okazji Nowego Roku: Poradnik dla rodziców dzieci z zapaleniami stawów. Pisałem przez święta, a dzisiaj skończyłem.

ZAPALENIE STAWÓW U DZIECI. Tekst tutaj.

Drugi tekst noworoczny: Zapalenie tkanki łącznej. 

31/12/2020

Ćwiczenia w zapaleniach stawów. Tekst tutaj.

27/12/2020

Dla ciekawskich 🙂

Ulotka informacyjna o nowej szczepionce na SARS-CoV-2 tutaj.

Jersinioza – zakażenie pałeczkami Yersinia enterocolitica. Jedna z przyczyn zapaleń stawów. Diagnostyka i leczenie.

26/12/2020

Wrotycz (Tanacetum vulgare) – zastosowanie i wskazania. Tekst tutaj.

25/12/2020

Dzisiaj przenoszę schematy dawkowania sterydów ze strony www.doktorjarek.pl na Bloga + uzupełnienia i wyjaśnienia dlaczego tak należy redukować ich dawki.

24/12/2020

Od jutra będę dopisywał historie pacjentów, czyli czym i jak byli leczeni i jakie były tego efekty… Już jest w głównym menu miejsce na te historie.

Czekając na Wigilię dopisałem tekst o zespołach paranowotworowych. Proszę tylko za bardzo nie brać tego do siebie.

Dzisiaj tekst o gliście ludzkiej 🙂 Może nie najlepszy na święta, ale zakładam, że większość z Was przeczyta go dopiero po świętach. Tekst tutaj.

23/12/2020

Bóle kostne u dzieci – nowy krótki tekst, ale bardzo ważny. Napisałem aby zwrócić uwagę rodziców, że jeśli występują, to może to być poważny problem.

Drugi tekst: Wskazania do stosowania metotreksatu – to opis dla lekarzy przygotowany przez producenta leku. Od razu można go znaleźć tutaj.

19/12/2020

Książka po poprawkach w piątek została wysłana do drukarni. Niestety ale dostępna będzie w sprzedaży dopiero w styczniu.

Dzisiaj poprawiłem tekst o metotreksacie i dopisałem nowy o iniekcjach z MTX. Szybki dostęp do nowego tekstu Metotreksat w iniekcjach jest tutaj.

 

14/12/2020

Nowe leki testowane w leczeniu COVID-19 – tekst tutaj.

Zmienił się system płatności. Poza PayPalem można już płacić przelewami bankowymi poprzez system Blue Media. Kolejny problem techniczny pokonany.

11/12/2020

Dzisiaj dodałem tekst Low Dose of Naltrexon LDN, który uzupełnia moje poprzednie teksty na ten temat. Poza tym dopisałem dawkowanie LDN dla osób, które nie stosowały jeszcze tego preparatu. Jest to instrukcja jaką otrzymują pacjenci w moim gabinecie gdy zaczynają leczenie LDN.

Trzeci tekst dopisany dzisiaj: Glista ludzka – badania. O tym jak wykrywać jej obecność w naszym organizmie.

9/12/2020

Jak widać na Blogu trwa rewolucja, a raczej budowanie nowego ładu 🙂

Zmienił się system płatności, tak aby każdy mógł dokonać płatności w takiej formie jaka mu pasuje. Poza PayPalem można już płacić przelewami bankowymi poprzez system Blue Media. To duże ułatwienie, na które czekałem kilka miesięcy.

Zaraz po tym będzie zmiana całego Bloga. Nowy wygląd i bardziej sensowny podział stron na różne tematy, co ułatwi szukanie wybranych wiadomości.

Dla ciekawskich – dzisiaj robiłem ostatnie poprawki w nowej książce, pt. Koniec zapaleń stawów. Od następnego tygodnia wszystko zostaje w rękach drukarni.

Jest szansa, że książka będzie w sprzedaży na Blogu już w grudniu. Natomiast    w księgarniach dopiero od stycznia.

4/12/2020

Postępowanie w fibromialgii oraz zespole przewlekłego zmęczenia. Dodatek do poprzedniego opisu leczenia.

3/12/2020

Diagnostyka serologiczna w infekcji wirusem SARS-CoV-2

30/11/2020

Od jutra czytam ponownie moją książkę o zapaleniu stawów już po złożeniu w drukarni. Za kilka dni wróci tam z powrotem do druku.

29/11/2020

Ostatni temat: Przewlekłe zapalenie zatok.

22/11/2020

Dwa kolejne tematy:

1/ Alkohol a choroby reumatyczne.

2/ Niefarmakologiczne postępowanie w chorobach zwyrodnieniowych stawów.

16/11/2020

Dzisiaj także dwa teksty:

1/ Remisja w zapaleniach stawów.

2/ Program głodówki.

Nadal działa tylko płatność przez PayPala. Osoby, które nie mogą zarejestrować się i opłacić dostępu do Bloga przez przelew bankowy proszę o  wpłatę pieniędzy na moje konto. 

nr 13 1160 2202 0000 0003 2399 3568

Dla bezpieczeństwa, jeśli przy logowaniu używasz innego nazwiska (lub tylko imienia) niż jest na przelewie to proszę przesłać do mnie maila z podaniem imienia lub adresu mailowego zastosowanego przy rejestracji. Wtedy sam odblokuję dostęp do treści Bloga.

Mam nadzieję, że te trudności nie potrwają długo, bo większość problemów technicznych mamy już za sobą. Teoretycznie pozostaje jeden problem, o ile po jego rozwiązaniu nie pojawią się następne.

20/11/2020

Od dzisiaj w drukarni jest już moja nowa książka, pt. Koniec Zapaleń Stawów. Jest to poprawiona polska wersja wydanej wcześniej po angielsku książki „The End of Arthritis”

14/11/2020

Nowa książka na temat leczenia chorób reumatycznych jest już gotowa. Sprawdzam i uzupełniam szczegóły przed oddaniem jej do drukarni.

Od następnego tygodnia będę szukał dystrybutora – hurtowni (lub sieci księgarń) zainteresowanej jej rozprowadzaniem i sprzedażą. 

Zgodnie z planem książka ma ukazać się jeszcze w tym roku. Na pewno będzie można ją zakupić przez moją stronę internetową (wersja papierowa). 

11/11/2020

Blog rozrasta się w dość szybkim tempie. Zazwyczaj dopisuję 2 – 3 teksty na tydzień. Jest już ich ponad sto pięćdziesiąt. Powoduje to przy obecnym układzie tekstów trudności z szybkim znalezieniem tego co dla czytającej osoby jest w tej chwili najważniejsze. 

Powoli wprowadzam zmiany, aby teksty były podzielone tematycznie i łatwiej można było je odnaleźć. Ostatnio, zajmując się tylko pisaniem, nie założyłem strony, na której moglibyśmy wymieniać się na bieżąco uwagami i spostrzeżeniami na różne tematy. Powinna być jeszcze w tym roku.

W planach jest także newsletter – używając angielskiego określenia – czyli przesyłanie dla chętnych wiadomości o nowościach na Blogu. Nie każdy ma czas, aby tu zaglądać regularnie. Takie wiadomości, o nowych tematach, dla wielu z Was będą bardzo przydatne.

Wiele osób ma problem z opłaceniem Bloga. Obecnie działa tylko płatność przez PayPala. Miała być łatwo dostępna płatność kartami i z konta bankowego. Teraz próbuję zainstalować taki system z trzecią już firmą, która się w tym specjalizuje. Dwie poprzednie poza chęcią przyjmowania pieniędzy nie wykazały się niczym innym. Brak pomocy w instalacji systemu 🙁

Przy okazji: Część tekstów poprawiam co jakiś czas. Jeżeli tekst będzie dużo różnił się od poprzedniego to raczej postaram się zmienić mu tytuł. W tej chwili jest kilka różnych tekstów o lekach biologicznych. Zrobienie z nich jednego może nie być wygodne do czytania, ze względu na długość i obszerność tematu.


c.d.n.

You may also like